هنروتجربه: ریآن جانسن یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ را کارگردانی کرد: «چاقوکشی» / Knives Out که با ترکیب بازیگران پرستاره‌اش، هم در گیشه درخشید و هم آن قدر مورد توجه قرار گرفت که مثلاً نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اریژینال شد.

جانسن در گفت‌وگوی جدیدی با «ونیتی فر» جدا از این‌که درباره «چاقوکشی» و تحلیل بعضی از صحنه‌های فیلم معمایی-کارآگاهی‌اش صحبت کرده است از رازی هم پرده‌برداری کرده که شاید تا حدی کارش در پروژه‌های آینده را دشوار کند! «موضوع بامزه بعدی این بود که… راستش نمی‌دانم باید به این موضوع اشاره کنم یا نه، چون می‌دانم که در تولید فیلم معمایی جدیدم احتمالاً به دردسر می‌افتم اما شاید ارزشش را داشته باشد… این‌که کمپانی «اپل» به من اجازه داد که در فیلم از آی‌فون استفاده کنم ولی نمی‌دانم به این موضوع دقت کرده بودید یا نه که آدم‌های بد نمی‌توانند جلوی دوربین از گوشی‌های آی‌فون استفاده کنند!»

البته چندان جای تعجب نیست چون «اپل» یکی از کمپانی‌های بزرگی است که وقتی اجازه استفاده از برندشان را با هر توافقی به سازندگان فیلمی می‌دهند، می‌خواهند کنترل مورد نظر خودشان را هم اعمال کنند. با وجود این، جالب است که «اپل» تا این حد نظارت دارد و در ارائه تصویری از برندش حساسیت به خرج می‌دهد.

  • پلی‌لیست