هنروتجربه: سال‌هاست که پروژه ساخت «ایندیانا جونز۵» سبک‌وسنگین می‌شود و حالا که در آستانه تولید قرار دارد، استیون اسپیلبرگ می‌خواهد صندلی کارگردانی شاهانه‌اش را پس از ۳۹ سال به فیلم‌ساز دیگری واگذار کند.

هنوز قراردادی بسته نشده اما جیمز منگولد، کارگردان «فورد علیه فراری»، در حال مذاکره برای کارگردانی فیلم است. البته او پیش از کارگردانی «لوگن» / Logan در سال ۲۰۱۷ از فرنچایز «وولورین» در مجموعه فیلم‌های «افراد ایکس» برای این کار در نظر گرفته شده بود. «لوگن» یکی از بهترین فیلم‌های این مجموعه شد و علاوه بر فروشی ۶۱۹ میلیون دلاری، مورد توجه منتقدان و محافل هنری هم قرار گرفت و مثلاً نامزد اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی شد.

البته اسپیلبرگ به عنوان تهیه‌کننده درگیر ساخت «ایندیانا جونز۵» خواهد بود و طبق خبری از یک منبع نزدیک به او، این تصمیم را خود اسپیلبرگ گرفته است تا شلاق ایندی به نسل جدیدی سپرده و نگاه جدیدی به این مجموعه داستان منتقل شود. روز گذشته هم هریسن فورد که قرارست در فیلم بازی کند به طرفداران این فیلم‌ها قول داده بود که در این مورد، نه‌فقط تصور کلی‌شان از دنباله‌هایی را برهم خواهد زد که معمولاً انتظار علاقه‌مندان را برآورده نمی‌کنند، بلکه کاری خواهند کرد کارستان. او این روزها با اقتباس جدید «آوای وحش» روی پرده سینماهاست.

«ایندیانا جونز۵» قرارست برای اکران در روز هفتم ژوییه ۲۰۲۱ (هجدهم تیر ۱۴۰۰) آماده شود.

  • ورایتی