هنروتجربه: نابودی علنی «جهان تاریکِ» کمپانی یونیورسال – که شامل شخصیت‌های هیولایی مثل دراکولا، مومیایی، عروس فرانکنشتاین، مرد نامرئی و… می‌شود – خیلی زود اتفاق افتاد.

یونیورسال آشکارا می‌خواست در تقابل با مارول از شخصیت‌های شمایل‌وار و شناخته‌شده‌اش بهره ببرد ولی انگار تماشاگران آماده پذیرایی نبودند؛ حالا پس از شکست اولیه و ناکامی در احیای مجموعه «مومیایی» (حتی با حضور تام کروز در نقش اصلی) تلاش دوباره‌ای با نسخه جدیدی از «مرد نامرئی» صورت گرفته که تازه از همین هفته اکران شده است؛ و نویسنده و کارگردان فیلم، لی وانِل، ایده‌هایی درباره راه‌اندازی عصر جدید فیلم‌های ترسناک یونیورسال دارد.

وانل در گفت‌وگو با «کولایدر» توصیه‌اش این است: «من حقیر فکر می‌کنم این شخصیت‌ها باید به خاستگاه‌شان برگردند. آن‌ها وقتی نخستین بار ظاهر شدند، ترسناک بودند؛ و به نظرم خیلی از این شخصیت‌های شمایلی به‌قدری در فرهنگ عامه پررنگ شده‌اند که همه قدرت‌شان از دست رفته است. این شخصیت‌ها دوباره باید ترسناک شوند. مثل دراکولا که قرار بوده هراس‌انگیز و وحشتناک باشد. با وجود این، من شاهد کارتونی هستم که در آن آدام سندلر صداپیشه دراکولا شده است؛ دراکولایی که با شنل و صدایش بیش‌تر به کاریکاتور بدل شده است…»

«مرد نامرئی» از امروز نهم اسفند در سینماهای آمریکای شمالی روی پرده می‌رود.

  • پلی‌لیست