هنروتجربه: اگر در زمره طرفداران «انگل» / Parasite اثر تحسین‌شده جون‌هو بونگ قرار می‌گیرید که سال گذشته از نخل طلای جشنواره کن تا چهار جایزه اسکار مهم (شامل بهترین فیلم و کارگردانی) را برنده شد، حتماً بیش از یک دفعه فیلم را دیده‌اید.

احتمالاً اخبار جذاب قبلی درباره «انگل» را شنیدید، از اکران نسخه سیاه‌وسفید فیلم و نمایش نسخه آیمکس آن تا نسخه خانگی که قرارست «کرایتریون کالکشن» عرضه کند؛ اما ظاهراً در تجربه «انگل» جای یک کتاب متفاوت خالی بود که به‌زودی ارائه می‌شود. طبق اعلام کمپانی پخش‌کننده فیلم «نئون»، استوری‌بودهای پرجزییات بونگ در کنار دیالوگ‌ها و یادداشت‌های فیلم‌نامه در قالب چیزی شبیه رمان گرافیکی «انگل» در تابستان امسال منتشر خواهد شد.

وس میلر به عنوان مدیر ویراستاری «گرند سنترال پابلیشینگ» که حقوق عرضه این رمان گرافیکی را خریده است، در این باره چنین توضیح می‌دهد: «طرح‌ها و تصاویر بونگ، قدرت روشنگر او در مقام یک نویسنده و کارگردان توانمند را به نمایش می‌گذارند و همین موضوع باعث می‌شود که رمان گرافیکی «انگل» اثر ادبی خواندنی و خیره‌کننده‌ای شود که نگاهی گذرا هم به پشت صحنه ساخت یکی از بهترین فیلم‌های سال دارد…»

هنوز تاریخ رسمی و دقیقی برای انتشار کتاب «انگل» اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست