هنر و تجربه: دانلد ترامپ توییتی زد و واکنش شدید جناح راست غوغایی به‌پا کرد؛ اما حالا که «شکار» قرارست اکران شود، کارگردانش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

ماه اوت ۲۰۱۹ (مرداد-شهریور) بود که رییس‌جمهور آمریکا توییتی زد و فردای آن روز، کمپانی «یونیورسال» اکران ماه سپتامبر «شکار» / The Hunt را لغو کرد. کارگردان فیلم، می‌دانست ایده فیلمش (لیبرال‌های دیوانه اسلحه برای تفریح رِدنِک‌های محافظه‌کار را شکار می‌کردند) مضحک به نظر می‌رسد اما باور داشت که ایده اصلی فیلمش هم درک می‌شود: هجویه‌ای که برای زدن تلنگر به هر دو جناح سیاسی ساخته شده است. با وجود این، چند تراژدی تیراندازی در کالیفرنیا، تگزاس و اوهایو باعث شد که ترامپ اعلام کند که هالیوود یک «فانتزی لیبرال» را مهندسی کرده تا «شرایط را ملتهب و آشوب به‌پا کند.»

زوبل هم که متوجه برداشت و منظور ترامپ نشده بود، می‌گوید این وضعیت نزدیک بود فیلم را برای همیشه بایگانی کند! «حتی پخش‌کننده رقیبی آمد و خواست حقوق فیلم را از یونیورسال بخرد… اما کار از این حرف‌ها و از قلمروی صنعت سینما خارج شده بود و مسائل دیگری به میان آمده بود.» در هر صورت «شکار» از سیزدهم مارس (۲۳ اسفند) در سینماهای ایالات متحده به نمایش درمی‌آید و این بار جمله تبلیغاتی‌اش واقعی به نظر می‌رسد: «جنجالی‌ترین فیلم سال که هنوز کسی آن را ندیده است.»

  • ایندی‌وایر
برچسب‌ها: