هنر و تجربه: امانوئل لوبزکی که برای استفاده پیشگامانه از نورهای طبیعی و نماهای پیوسته‌اش شناخته می‌شود، پس از وقفه‌ای سه‌ساله می‌خواهد به عرصه فیلم‌سازی و پشت دوربین برگردد.

این فیلم‌بردار مکزیکی که با فیلم‌سازان شاخصی چون مایک نیکولز، تیم برتن، مایکل مان و برادران کوئن کار کرده و چند همکاری با بزرگانی مانند ترنس مالیک، آلفونسو کوارون و آلخاندرو گونسالس اینیاریتو داشته، تا امروز هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده و سه بار تندیس طلایی بهترین فیلم‌بردار را برای فیلم‌های «جاذبه» (کوارون، ۲۰۱۳)، «بردمن» (اینیاریتو، ۲۰۱۴) و «ازگوربرخاسته» (اینیاریتو، ۲۰۱۵) به دست آورده؛ و در ضمن، او نخستین سینماگری است که سه سال پیاپی برنده اسکار شده است.

اما تجربه جدید لوبزکی، فیلم‌برداری اثر جدید دیوید او. راسل است که هنوز عنوانی ندارد ولی ترکیب بازیگرانش تا همین جا هم آن را حسابی کنجکاوی‌برانگیز کرده است. حضور کریستین بیل (یا به شکل درست کریسچِن بیل)، مایکل بی. جردن و مارگو رابی در فیلم قطعی شده ولی هنوز جزییاتی درباره پیرنگ فیلم هم اعلام نشده است. این سومین همکاری راسل با بیل خواهد بود که پیش از این در فیلم‌های «مشت‌زن» و «گوشبری آمریکایی» همکاری کردند و فیلم اول، اسکار بهترین بازیگر مکمل را برای بیل به ارمغان آورد. در سوی دیگر، این نخستین همکاری راسل با رابی و لوبزکی است.

  • ایندی‌وایر