هنروتجربه: تقریباً یک هفته پیش بود که جوایز سزار در فرانسه برپا شد؛ رویدادی که تحت‌الشعاع جنجال‌های پیرامون نامزدی فیلم رومن پولانسکی، «افسر و جاسوس»، قرار گرفت.

پولانسکی و دیگر بازیگران و عوامل «افسر و جاسوس» / An Officer and a Spy در مراسم حاضر نشدند ولی باز هم شرایط فرقی نکرد و وقتی نام پولانسکی به عنوان برنده جایزه بهترین کارگردانی اعلام شد، برخی از جمله ادل اینل سالن برگزاری مراسم را ترک کردند؛ و البته همان طور که می‌دانید، اینل پس از اعلام نامزدهای جوایز سزار هم به حمایت از پولانسکی اعتراض کرده بود.

حالا اولیویه کربون که مسئول انتخاب بازیگران است در گفت‌وگوی تازه‌ای نظرش درباره اعتراض اینل را چنین ابراز کرده است: «اینل، طبق آن‌چه من می‌دانم و می‌شنوم تو به زودی غافلگیر خواهی شد از این‌که دیگر کارنامه‌ای برات باقی نخواهد ماند و باید با سینما خداحافظی کنی. تو در برابر استعداد رومن ذره‌ای بسیار کوچک و ناچیزی.» کربون یکی از باسابقه‌ترین و معتبرترین مسئولان انتخاب بازیگران سینما است که فیلم‌های مهم و مطرحی چون «حرام‌زاده‌های گمنام» / Inglourious Basterds و «زندگی گل‌گون» / La Vie En Rose را در کارنامه دارد.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا کارنامه بازیگری ادل اینل – که برای خودش در سینمای فرانسه ستاره‌ای است – به پایان خودش رسیده است یا پس از مدتی دوباره احیا خواهد شد.

  • پلی‌لیست