هنر و تجربه: کمپانی یونیورسال چند سال پیش فرنچایز «جهان تاریک» خود را کلید زد ولی پس از شکست «مومیایی» (۲۰۱۹؛ که زیانی صد میلیون دلاری را در پی داشت) سایر پروژه‌ها هم به تعلیق درآمدند.

«مرد نامرئی» / The Invisible Man به نویسندگی و کارگردانی لی وانِل و با بازی الیزابت ماس در نقش اصلی، فیلم جدید یونیورسال در «جهان تاریک» است که حالا پس از فروش جهانی ۶۱ میلیون دلار پس از یک هفته نمایش، این کمپانی را به ادامه راه امیدوار کرده است.

حالا «ددلاین» گزارش داده است که یونیورسال پیکچرز جیمز وان را به کار گرفته که فیلم هیولایی دیگری را برای استودیو بسازد؛ پروژه‌ای که هنوز هیچ جزییاتی در خصوص آن برملا نشده است ولی از فلسفه جدید کمپانی سازنده‌اش پیروی می‌کند: ایده جهان توسعه‌یافته را دور بنداز و به تولید پروژه‌های اریژینال و تکی تحت هدایت فیلم‌سازان صاحب نگاه بپرداز. البته تا این‌جا از وان به عنوان کارگردان نام برده نشده و او فعلاً با کمپانی‌اش یکی از تهیه‌کنندگان فیلم خواهد بود.

جیمز وان یکی از موفق‌ترین کارگردانان استودیویی است و تا امروز فیلم‌های موفقی چون «اره»، مجموعه فیلم‌های «جانکاه» / Insidious، «سریع و سرسام‌آور۷»، «آکوامن» (و دنباله‌اش که امسال اکران می‌شود) را کارگردانی کرده است. البته چندی پیش خبر رسید که از «جهان تاریک» فیلم «عروس فرانکنشتاین» / Bride of Frankenstein را هم بیل کاندن اسکاری با بازی خاویر باردم می‌سازد.

  • ایندی‌وایر