هنروتجربه: اولین تجربه کارگردانی میرا فولکس با عنوان «جودی و پانچ» / Judy & Punch چندان شباهتی به داستان کلاسیکی به همین نام ندارد.

در واقع برخی فیلم را به نقطه تلاقی «چه کسی از ویرجینیا وولف می‌ترسد؟» با نمایش‌های خیمه‌شب‌بازی تشبیه کرده‌اند. به هر حال، این درام و کمدی سیاه که اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره ساندنس ۲۰۱۹ تجربه کرد، در جشنواره‌های دیگری هم روی پرده رفت و حالا قرارست از ۲۴ آوریل (پنجم اردیبهشت) به صورت محدود در سینماهای ایالات متحده به نمایش درآید.

داستان در شهری می‌گذرد که سی‌ساید (دریاکنار) نام دارد ولی به‌هیچ‌وجه نزدیک دریا نیست؛ و درباره زوج عروسک‌گردانی، جودی (میا واشیکوفسکا) و پانچ (دیمن هریمن)، است که می‌کوشند نمایش خیمه‌شب‌بازی‌شان را احیا کنند. اما کاری که میرا فولکس با این داستان سده شانزدهمی و محصول تئاتر انگلیس کرده، بدل کردن حکایت اسطوره‌ای آن به یک داستان انتقامی فمینیستی است.

فولکس تا پیش از این فقط به عنوان بازیگر و با مجموعه‌های تلویزیونی مانند «تاج» / The Crown و «بالای دریاچه» / Top of the Lake و همین طور فیلم‌هایی مثل «ماشین جنگ» / War Machine و «قلمروی حیوانات» / Animal Kingdom شناخته می‌شد.

  • ایندی‌وایر