هنر و تجربه: کاوه مظاهری در تازه ترین تجربه فیلمسازی خودش دست به ساخت فیلم کوتاه «شهربازی» زده است که مضمونی اجتماعی دارد.

کاوه مظاهری کارگردان فیلم کوتاه «شهربازی» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر با اشاره به چگونگی ساخت این فیلم کوتاه گفت: «در سال‌های گذشته اخباری شنیده می‌شد مبنی‌بر اینکه برخی افراد خود را جلوی ماشین می‌اندازند تا بتوانند از بیمه پول بگیرند، به هر نحوی به خود صدمه می‌زدند که به نوعی بتوانند از پول بیمه برای رفع مشکلات اقتصادی خود استفاده کنند».

او با اشاره به اینکه این نوع از اخبار را دنبال می‌کرده است، بیان کرد: «این گروه برای دریافت پول از بیمه دست به کارهای عجیبی می‌زدند که قابل باور نبود، در کنار این‌ها وضعیت اقتصادی مردم طی ۲ سال گذشته نسبت به قبل بدتر شده و در چنین شرایطی مشخص بود که چنین حوادثی به دلیل شرایط بد اقتصادی در جامعه پررنگ‌تر می‌شود.به این نتیجه رسیدم که آدم‌ها به دلیل نیاز اقتصادی به این حد از خشونت‌ می‌رسند و دست به انجام کارهای عجیب می‌زدند. در چنین شرایطی فکر می‌کردم که این خشونت در جامعه می‌تواند هر روز بیشتر شود و در نهایت آدم‌ها به جان هم بیفتند».

کارگردان فیلم «موچین» با اشاره به اینکه این خشونت می‌تواند نسل به نسل ادامه پیدا کند، توضیح داد: «مجموعه این حوادث و اتفاق‌ها سبب شد تا فیلم کوتاهی با قصه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای بسازم. داستان “شهربازی”درباره مردی است که با همسرش به این توافق می‌رسند که زن خود را جلوی یک ماشین بیاندازد تا بتوانند از بیمه پول بگیرند».مظاهری تاکید کرد: «تصویربرداری این فیلم ۲ سال پیش انجام شد و با توجه به اینکه پس تولید فیلم زمان زیادی برد، “شهربازی” زمستان سال گذشته به پایان رسید. «بعد از آماده شدن فیلم، برای حضور در جشنواره‌های بین‌المللی اقدام کردیم که فعلا در ۲۸ جشنواره بین المللی شرکت کرده است».

مظاهری در پایان گفت: «در حال حاضر برخی از جشنواره‌های بین‌المللی به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده است، امیدوارم شرایط مناسب برای حضور بین‌المللی فیلم در دیگر جشنواره‌ها فراهم شود».