هنروتجربه: فیلم «خمره» به کارگردانی ابراهیم فروزش از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز جمعه ۲۳ اسفند روی پرتال اینترنتی کانون قرار می‌گیرد.

به گزارش  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری هر روز صبح یکی از تولیدات سینمایی یا تئاترهایش را در پرتال اینترنتی خود منتشر می‌کند. به همین منظور فیلم «خمره» به کارگردانی ابراهیم فروزش در روز جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ به نمایش درمی‌آید.

فیلم تحسین‌ شده «خمره» که در سال ۱۳۷۰ ساخته‌ شده و جوایز متعددی به دست آورده است بر اساس کتابی با همین نام به نویسندگی هوشنگ مرادی‌کرمانی از انتشارات کانون ساخته ‌شده است. جایزه‌ یوزپلنگ طلایی از جشنواره فیلم لوکارنو از مهم‌ترین جوایزی است که این فیلم به دست آورده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: خمره آب مدرسه‌ای در حاشیه کویر می‌شکند. بچه‌ها بی آب می‌مانند. تلاش معلم برای به دست آوردن خمره‌ای دیگر بی‌نتیجه می‌ماند. زنی از اهالی روستا تصمیم می‌گیرد که این مشکل را حل کند و همچنین او باعث می‌شود تا مدرسه، صاحب خمره نو شود.

هر کدام از این تولیدات به مدت ۲۴ ساعت روی خروجی این پرتال اینترنتی به نشانی www.omid.kpf.ir به‌صورت رایگان قابل دسترس است.

«کلانتری غیرانتفاعی» به کارگردانی زنده‌یاد یدالله صمدی و «هامون و دریا» به کارگردانی ابراهیم فروزش از روزهای ۲۱  و ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ از ساعت ۹ صبح روی پرتال اینترنتی قرار گرفتند.

همچنین گزیده‌ای از انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های کانون به‌صورت رایگان برای استفاده خانواده‌ها منتشر شده است.

همچنین ارائه نسخه الکترونیکی بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب و ۲۰ عنوان کتاب‌ صوتی کانون در سایت اینترنتی کانون از ۱۷ اسفند آغاز شده است و به مدت یک هفته به صورت رایگان ادامه دارد.

برچسب‌ها: