هنروتجربه: فیلم سینمایی «سازدهنی» به کارگردانی امیر نادری روز شنبه ۲۴ اسفند روی پرتال اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد.

اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون خبر داد که کانون پرورش فکری هر روز از ساعت ٩ صبح یکی از تولیدات سینمایی یا تئاترهایش را در پرتال اینترنتی خود منتشر می‌کند. به همین منظور فیلم «سازدهنی» به کارگردانی امیر نادری روز شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ به نمایش درمی‌آید.

«ساز دهنی» محصول سال ۱۳۵۲ است که علیرضا زرین‌دست فیلم‌برداری و  سهراب شهیدثالث تدوین آن را انجام داده‌اند. داستان آن درباره امیرو پسری است که در حوالی بوشهر زندگی می‌کند. عبدالله یکی از بچه‌های محله آن‌ها یک سازدهنی دارد. بچه‌های بندر به ساز عبدالله علاقه‌مند می‌شوند و او در ازای کولی گرفتن از بچه‌ها سازش را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. امیرو اما بیش از دیگران به ساز علاقه‌مند است.

«ساز دهنی» در زمره فیلم‌های موفق سینمای کودک است که پیش‌تر مدال طلای شهر جیفونی در سال ۱۳۶۹ و جایزه گریفون برنزی و یادبود دومنیکو مکولی را، در همین سال از آن خود کرده است.

در جریان برنامه پخش اینترنتی فیلم‌های کانون، تاکنون فیلم‌های «کلانتری غیرانتفاعی»، «هامون و دریا» و «خمره» در پرتال اینترنتی کانون در معرض نمایش قرار گرفته است.

هر یک از این تولیدات به مدت ۲۴ ساعت روی خروجی این پرتال اینترنتی به نشانی omid.kpf.ir  به ‌صورت رایگان قابل دسترس است.

برچسب‌ها: