هنروتجربه:ماهنامه هنروتجربه ویژه نوروز ۹۹ با گفت‌وگوها و یادداشت‌هایی درباره فیلم‌های اکران جدید هنروتجربه منتشر شد.

در ابتدای این شماره فیلم «پوست» برنده سیمرغ بلورین هنروتجربه در جشنواره فیلم فجر، با نقدهایی از سحر عصر آزاد، فریبا اشوئی و شادی حاجی‌مشهدی و گفت‌وگوی سید رضا صائمی با بهمن و بهرام ارک، کارگردانان این فیلم معرفی شده‌است.

در ادامه فیلم‌های اکران جدید هنروتجربه از جمله مستند «گلوله باران» با نقدهایی از سوی آزاده کفاشی و عباس اقلامی و گفت‌وگوی ایلیا محمدی‌نیا با مرتضی پایه‌شناس و مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» با نقدهایی از حمیدرضا گرشاسبی و شادی حاجی‌مشهدی و گفت‌وگوی سحر عصرآزاد با وحید صداقت مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند.

مستند «روزگار یک چهل ساله» با نقدی از فریبا اشویی و گفت‌وگوی شادی حاجی‌مشهدی با امین قدمی، فیلم «پرو» با نقدی از عباس اقلامی و گفت‌وگوی زهرا مشتاق با بهزاد نعلبندی، فیلم «ملاقات‌های شگفت‌انگیز » با نقدهایی از الناز راسخ و رویا فتح‌الله‌زاده و گفت‌وگوی سید رضا صائمی با مهدی ارجمند، فیلم «تو مشغول مردنت بودی» با نقدهایی از ساسان گلفر و آزاده کفاشی و گفت‌وگوی منوچهر دین‌پرست با مجتبی اسپنانی، فیلم «وقتی پروانه شدم» با نقدهایی از منوچهر دین‌پرست و حمیدرضا گرشاسبی و گفت‌وگوی علی‌اصغر کشانی با آرش زارع نیز از دیگر فیلم‌هایی هستند که در این شماره معرفی شده‌اند.

در ادامه با سرفصل «نگاهی به فیلم‌های جشنواره فیلم فجر» یادداشت‌هایی درباره تعدادی از فیلم‌های به نمایش درآمده در این رویداد سینمایی منتشر شده‌است.

در بخش «مونولوگ» فیلم‌های «سوزنگرد» با نقدی از همایون امامی، «ایرو» با نقدهایی محمد تقی‌زاده و پری غلامی، «حوا،مریم،عایشه» با نقدی از مازیار فکری‌ارشاد، «یک کامیون غروب» با نقدی از اسدالله غلامعلی، «زغال» با نقدی از محمد تقی‌زاده، «چریکه بهرام» با نقدی از علیرضا نراقی، «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» با نقدهایی از پری غلامی و علی‌اصغر کشانی ، «چی‌چکا» با نقدهایی از بهرنگ ملک‌محمدی، عزیزالله حاجی‌مشهدی و علیرضا نراقی، «آرشیو متروک» با نقدی از شهرام اشرف‌ابیانه، «درخت زندگی» با نقدی از همایون امامی، «جهان با من برقص» با نقدهایی از سحر سرمست، حمیدرضا گرشاسبی، حسین آریانی و احسان طهماسبی، «امیر» با نقدهایی از حسین آریانی، هومن منتظری، اسدالله غلامعلی و علیرضا حسن‌خانی، «پروانه» با نقدی از علی‌اصغر کشانی، «سوهانک» با نقدی از منوچهر دین‌پرست و «پری» با نقدی از علی‌اصغر کشانی مورد تحلیل قرار گرفته‌اند.

در ادامه در بخش «میزگرد»، چهار کارگردان فیلم کوتاه درباره آثارشان صحبت کرده‌اند. در بخش «تجربه» نیز کارگردان «قصه بولوار» از تجربه‌هایش گفته‌است.

در بخش «نگاه» یادداشت حبیب باوی‌ساجد درباره مانی حقیقی و جریان سوم فیلم‌سازی در ایران و یادداشت معین محب‌علیان درباره سینمای تجربی منتشر شده‌است .در بخش «کالت» فیلم‌های «پول را بردار و فرار کن» وودی آلن و  «خانه آقای حقدوست» محمود سمیعی و در بخش «تورق» کتاب «مفاهیم کلیدی سینما» معرفی شده‌اند.

بخش «روایت» به گزارشی از فعالیت‌های باشگاه فیلم هنروتجربه در سال ۱۳۹۸ اختصاص دارد. در بخش «دیگران»، یادداشت محمد هاشمی بر فیلم «انگل»، یادداشت یاسمن خلیلی‌فرد بر فیلم «عروج» و یادداشت شهرزاد سلحشور بر فیلم‌های ژان لوک‌گدار منتشر شده‌است.

ماهنامه شماره سی‌و یکم و سی‌دوم هنروتجربه(اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) در درکیوسک‌های مطبوعاتی و فروشگاه‌های معتبر فرهنگی و هنری دسترس علاقه‌مندان است.