هنر و تجربه: فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی سیدعلی فخر موسوی پس از پایان مراحل پس از تولید در اروپا، آماده اکران شد.

سیدعلی فخر موسوی که پیش از این فیلم «خاطرات پاییزی» به کارگردانی او و تولید مشترک ایران و اوکراین در بخش هنروتجربه سی‌وپنجمین جشنواره ملی فیلم فجر اکران شده بود، دومین سینمایی خود به اسم «سرزمین آبی» را آماده اکران دارد.
فیلم «سرزمین آبی» با سرمایه کمپانی Oleksida در ایران ساخته شده است. پست پروداکشن این فیلم در اروپا انجام شده و رومان کروتین آهنگساز ایتالیایی موسیقی این اثر را در آمریکا ساخته است. اصلاح رنگ «سرزمین آبی» در استودیو داوژنکو کی‌یف در اوکراین انجام شده است.
عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از: مدیر فیلم‌برداری امیر معقولی، صدابردار علیرضا کریم‌نژاد، صداگذاری بهروز شهامت و تدوین آن درکمپانی مدیانست پراگ در جمهوری چک انجام شده است.
محمدرضا رهبری، منوچهر آذر، بهزاد دورانی و سحر عبداللهی بازیگران فیلم «سرزمین آبی» هستند که در روستاهای سواد کوه مازندران فیلمبرداری شده است.
کمپانی oleksida پخش فیلم را برعهده دارد و تهیه کننده اجرایی هم رضا محقق هست. این کمپانی ابراز امیدواری کرد این فیلم بتواند در گروه هنر و تجربه در ایران اکران شود.
درخلاصه داستان این فیلم آمده است: دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد.