هنر و تجربه: کمدی درام «نگران نباشید پای پیاده زیاد دور نخواهد شد» (گاس ون سنت، ۲۰۱۸) اولین نمایشش را در جشنواره ساندنس تجربه کرد ولی در نهایت یکی از فیلم‌های قدرندیده سال نمایشش باقی ماند.

جونا هیل که در این فیلم با واکین فینیکس و رونی مارا همبازی شد، بیش‌تر با کمدی‌های موفقی چون «خیلی بد» / Superbad و دو فیلم «مانیبال» / Moneyball به کارگردانی بنت میلر و «گرگ وال استریت» / The Wolf of Wall Street اثر مارتین اسکورسیزی شناخته می‌شود؛ او برای «مانیبال» نامزد اسکار بهترین بازیگر مکمل هم شد. با وجود این کارنامه، بهترین بازی هیل از نگاه خودش در «نگران نباشید پای پیاده زیاد دور نخواهد شد» / Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot اتفاق افتاد که خیلی‌ها آن را ندیده‌اند.

جونا هیل در گفت‌وگوی تازه‌ای چنین گفته است: «این بهترین بازی‌ای است که تا امروز کردم اما هیچ‌کس فیلم را ندید چون «آمازون» گندش را به معنی واقعی کلمه درآورد.» آمازون پیش از جشنواره ساندنس این کمدی درام را خریده بود ولی نتوانست سروصدای خوبی پیرامون فیلم ایجاد کند و در اکران محدود هم بجز این‌که چند ماه وقفه افتاد و فیلم با فاصله از نمایش جشنواره‌ای‌اش روی پرده رفت، هم‌زمانی نمایشش با کمدی نوجوانانه «کلاس هشتم» / Eighth Grade ضربه نهایی را به آن وارد کرد.

«نگران نباشید پای پیاده زیاد دور نخواهد شد» در گیشه چهار میلیون و دویست هزار دلار فروخت و بودجه‌اش سه‌ونیم میلیون دلار بود.

  • ایندی‌وایر