هنروتجربه: گای پیئرس دست‌کم از دهه ۱۹۹۰ به این طرف شمار قابل تأملی از شخصیت‌های سینمایی به‌یادماندنی را خلق کرده است اما هم‌چنان بیش‌تر با ایفای نقش لئونارد شِلبی در «یادآوری» کریستوفر نولان شناخته می‌شود.

حالا بیست سال پس از اکران «یادآوری» / Memento پیئرس در گفت‌وگوی ویدئویی جدیدی درباره این فیلم و بازی در آن صحبت کرده است: «مدیر برنامه‌های من، فیلم‌نامه را با این یادداشت فرستاد که داستان به عقب حرکت می‌کند؛ اما حتی با این توضیح هم بعضی جاها احساس می‌کردم از اتفاق‌ها سر درنمی‌آورم… با وجود این، موضوعی که برایم روشن بود و به‌خوبی آن را گرفتم سفر احساسی شخصیت بود. به عنوان بازیگر تنها چیزی که باید درک کنم تا بتوانم کارم را درست انجام بدهم، همین است. باقی مسائل وقتی همکاری‌ام با نولان شروع شد و با او تمرین کردم، رفته‌رفته بامعنی و معقول شدند. وقتی همه چیز برایم روشن شد، باید همه چیز را کنار می‌گذاشتم و فراموش می‌کردم و هر صحنه را طوری بازی می‌کردم که مستقل باشد چون قرار نبود به خاطر بیاورم قبلش چه اتفاقی افتاده و آشکارا سرنخی هم از بعدش نداشتم».

او درباره همکاری با نولان هم می‌افزاید: «کریس به‌روشنی یک نابغه بود. این تنها فیلمی است که تا امروز در آن بازی کردم و نسخه نهایی دقیقاً همانی بوده که روی فیلم‌نامه خوانده بودم».

  • پلی‌لیست