هنروتجربه: صدها سالن سینمای چین که طی دو هفته اخیر و پس از جلوگیری از پیشرفت شیوع ویروس کرونا بازگشایی شده بود،دوباره تعطیل شدند.

مسئولان چینی که در حال برنامه‌ریزی برای بازگشایی تدریجی تمامی ۷۰ هزار سالن سینمایی این کشور بودند، از تصمیم خود عقب نشینی کردند و به سبب نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا در این کشور، ۶۰۰ سالن سینمایی را که به تازگی فعالیت مجدد خود را شروع کرده‌بودند، تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.

این دستور در حالی صادر شده که طی سه روز گذشته، شهرداری شانگهای از دریافت مجوز آغاز فعالیت ۲۰۵ سالن در این شهر خبر داده بود و هفته گذشته نیز یکی از توزیع‌کننده اصلی و مورد حمایت دولت، طرحی را ارائه داده بود که بر اساس آن سینماهای چین فیلم‌های پرفروش گذشته داخلی و هالیوودی از جمله سری فیلم‌های «انتقام جویان» را مجددا اکران کند تا از این طریق مخاطبان تشویق به حضور در سالن‌های سینما شوند.

طرح بازگشایی مرحله به مرحله ۷۰ هزار سالن سینما در چین تلاش داشت تا سینماها را دوباره به حیات بازگرداند. گفته شده تعطیلی دوباره سینماها به معنی تعطیلی یکی دو هفته‌ای نیست و باید انتظار این را داشت که این بار بازگشایی سینماها مدت زیادی طول بکشد.

برچسب‌ها: