هنروتجربه: پنج سال از زمان نمایش آخرین فیلم بلند آلخاندرو گونسالس اینیاریتو با عنوان «ازگوربرخاسته» / The Revenant می‌گذرد.

طبق گزارش‌های مختلفی از چند نشریه، اینیاریتو درگیر ساخت فیلمی شده و برای تحقق جهان داستانی جدیدش از یکی از بهترین فیلم‌بردارهای این روزگار یعنی بردفورد یانگ دعوت به همکاری کرده است. می‌گویند این دو سینماگر برجسته در شهر مکزیک در جست‌وجوی لوکیشن‌های مورد نظرشان هستند و برای پروژه‌ای که هنوز رسماً اعلام نشده، به صورت آزمایشی تصویرهایی هم می‌گیرند.

اینیاریتو در سال ۲۰۱۵ با «ازگوربرخاسته» برنده چند اسکار از جمله بهترین کارگردان شد، درست یک سال پس از این‌که برای «بردمن» / Birdman هم این تندیس طلایی را به خانه برد و به سومین کارگردانی بدل شد که اسکار بهترین کارگردان را در دو سال پیاپی برنده می‌شود. پس طبیعی است که اثر جدید اینیاریتو برای هر سینمادوستی کنجکاوی‌برانگیز باشد.

بردفورد یانگ هم بیش‌تر با فیلم‌های تحسین‌شده‌ای چون «سِلما» / Selma، «سال پرخشونت» / A Most Violent Year و «ورود» / Arrival شناخته می‌شود که این آخری نامزدی جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری را برای‌شان در پی آورد. از آثار جدید یانگ هم می‌توان به فیلم «سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای» / Solo: A Star Wars Story و سریال کوتاه «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» / When They See Us اشاره کرد که دومی همکاری جدیدش با ایوا دوورنی کارگردان «سلما» است.

  • پلی‌لیست