هنر و تجربه: چنین برمی‌آید که رایان گاسلینگ دوباره آماده رفتن به فضاست؛ و این بار هم قرارست فضانوردی تنها باشد!

به گزارش ددلاین کمپانی مترو گولدوین مِیِر در حال مذاکره با اندی ویر برای خرید حقوق اقتباس سینمایی از رمان جدید او با عنوان «درود بر مریم» / The Hail Mary است؛ و موضوعی که سینمادوستان بیش‌تری را کنجکاو این پروژه می‌کند، این است که رایان گاسلینگ هم قرارست بازیگر و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم باشد.

داستان درباره فضانوردی است که به‌تنهایی عازم مأموریتی برای نجات زمین می‌شود. گفته می‌شود رمان از نظر لحن و فضا خیلی شبیه رمان قبلی ویر یعنی «مریخی» / The Martian است که ریدلی اسکات فیلم موفقی بر اساس آن ساخت با بازی مت دیمن در نقش فضانوردی تنها. همان طور که اشاره شد رایان گاسلینگ هم نخستین بار نیست که در یک درام فضایی بازی می‌کند و پیش از این، در «نخستین انسان» / First Man اثر دیمین شزل خودی نشان داده بود.

از میان آثار ویر، رمان دیگری با عنوان «آرتمیس» / Artemis سال‌هاست که در دست تولید است. البته پروژه جدید مترو گولدوین مِیِر و گاسلینگ هم نخستین مراحل شکل‌گیری را پشت سر می‌گذارد و خیلی تا به سرانجام رسیدن آن زمان باقی است؛ ولی تمایل استودیو برای صرف هزینه‌ای کلان می‌تواند پروژه را به‌سرعت پیش ببرد.

  • پلی‌لیست