هنر و تجربه: تماشاگران چه زمانی به سالن‌های سینما برمی‌گردند؟ جواب به این سؤال با تغییر برنامه اکران کمپانی «سونی» و برنامه‌ریزی روی تاریخ‌های مهم سال آینده، دشوارتر از همیشه به نظر می‌رسد.

هالیوود دوباره کاروکاسبی‌اش را راه می‌اندازد اما ظاهراً باید مدتی برای تحقق این امر صبوری کند. دوشنبه هفته پیش، سونی تاریخ اکران چهار فیلم تابستان ۲۰۲۱ را مشخص و اعلام کرد؛ و حالا خبر رسیده است که اکران سه فیلم تابستان ۲۰۲۰ این کمپانی به سه ماه اول سال ۲۰۲۱ منتقل شده است که اولی «موربیوس» / Morbius است از فرنچایز «شکارچیان روح» / Ghostbusters که جرد لیتو نقش اصلی آن را بازی کرده است؛ و همین طور دنباله «پیتر خرگوشه» / Peter Rabbit 2: The Runaway.

درام جنگ جهانی دوم تام هنکس با عنوان «سگ تازی» / Greyhound هم فعلاً بلاتکلیف مانده است. علاوه بر این، سونی درام «پدری» / Fatherhood با بازی کوین هارت را هم از ژانویه ۲۰۲۱ به اکتبر منتقل کرد و اکران چند فیلم دیگر را هم با تأخیر همراه کرده است. این تغییرهای متعدد در تاریخ نمایش عمومی فیلم‌ها گواهی است بر عدم اطمینان سونی به بازگشایی کامل سینماها در فصل تابستان.

در خبر دیگری هم آمده است که مدیران رده‌بالای «دیزنی» بخشی از دستمزدشان را نمی‌گیرند تا این کمپانی بهتر بتواند چالش‌های مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا را پشت سر بگذارد.

  • ایندی‌وایر