هنروتجربه: مستند «چشم‌ها و دست‌ها» به کارگردانی پناه‌برخدا رضایی، در  بخش رسمی ویترین جهان جشنواره معتبر هات‌داکس کانادا شرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی سینماتجربی،قرار بود بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «هات‌داکس» از ۵ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در شهر تورنتو کانادا برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رویداد سینمایی به تعویق افتاده است.«چشم‌ها و دست‌ها» ساخته‌ پناه‌برخدا رضایی،از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تنها فیلم ایرانی شرکت کننده در این جشنواره سینمای مستند جهان است که در بخش ویترین جهان حضور دارد.به دلیل بحران کرونا، داوران جشنواره هات‌داکس فیلم‌ها را آنلاین دیده و نتایج را اوایل ماه می اعلام می‌کنند.

این فیلم همزمان برای کسب جایزه بهترین فیلم مستند نیمه‌بلند و جایزه تماشاگران جشنواره هات‌داکس رقابت می‌کند. در خلاصه موضوع مستند ۵۷ دقیقه‌ای «چشم‌ها و دست‌ها» آمده است: «این فیلم مستندی است از زندگی یک زوج که باور دارند یکی چشم است برای دیگری و یکی دست است برای آن دیگری…»

جشنواره هات‌داکس مورد تایید آکادمی اسکار است و برنده‌ بخش مسابقه بین‌الملل مستندهای بلند جشنواره، واجد شرکت در اسکار ۲۰۲۱ می‌شود. پخش بین‌المللی مستند «چشم‌ها و دست‌ها» را مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برعهده دارد.