هنروتجربه: نویسنده و کارگردان «بیبی راننده» / Baby Driver می‌خواهد فیلمی درباره یک آدم‌ماشینی (اندروید) بسازد که دستخوش بیداری احساسات می‌شود و ماجرایی فوق‌العاده را تجربه می‌کند.

ادگار رایت این فیلم را بر اساس اقتباسی از رمان در دست انتشار سایمن استیونسن با عنوان «قلبم را روی پنج تنظیم کن» / Set My Heart to Five می‌سازد. به گزارش «ددلاین» سه کمپانی از جمله «فوکس فیچرز» متحد شده‌اند تا حقوق این اقتباس سینمایی را به دست بیاورند؛ کتابی که قرارست از ۲۸ مه (هشتم خرداد) عرضه شود و خود استیونسن فیلم‌نامه اقتباسی را خواهد نوشت.

داستان در سال ۲۰۵۴ می‌گذرد و جرد را دنبال می‌کند که می‌خواهد انسان‌ها را متقاعد کند که او و دیگر آدم‌ماشینی‌ها باید اجازه بهره‌مندی از احساسات را داشته باشند و… جزییات بیش‌تر درباره این پروژه و ترکیب بازیگران هنوز مشخص نیست. این دومین پروژه‌ای است که رایت با کمپانی «فوکس فیچرز» و «ورکینگ تایتل فیلمز» در دست گرفته است. دیگر پروژه او، نویسندگی و کارگردانی فیلم ترسناک روان‌شناختی «شب گذشته در سوهو» / Last Night in Soho است که توماسین مک‌کِنزی، آنیا تیلرجوی و مت اسمیت از بازیگرانش هستند.

آخرین فیلم ادگار رایت در مقام کارگردان «بیبی راننده» بوده که هم تحسین منتقدان را برانگیخت و هم در گیشه از مرز فروش صد میلیون دلار گذشت کهه از مجموع فروش همه فیلم‌های قبلی او هم بیش‌تر است!

  • ایندی‌وایر