هنروتجربه: علی کریم که  فیلم‌های «چاله» و «من از سپیده صبح بیزارم» به کارگردانی‌اش در هنروتجربه اکران شده‌است، از فیلم جدیدش و فعالیت‌هایش در شرایط قرنطینه ناشی از کرونا می‌گوید.

علی کریم درمورد جدیدترین پروژه سینمایی خود به سایت هنروتجربه توضیح داد: «با توجه به اینکه بیماری کرونا شیوع پیدا کرد و تقریبا تمام گروه‌های سینمایی فعالیت‌شان را متوقف کرده‌اند، ما هم طبیعتا همین کار را کردیم. امور مربوط به پروانه ساخت فیلم جدیدم انجام شده بود و در حال تنظیم کارهای پیش تولید بودیم که اپیدمی کرونا جلوی فعالیت ما را گرفت».

او در ادامه درمورد ویژگی‌های فیلم جدید خود عنوان کرد: «این فیلم هم مختصاتی متناسب با شیوه فیلم‌سازی من دارد و سعی داشتیم موضوع تازه‌ای را در آن مطرح کنیم».

این کارگردان درمورد فعالیت‌هایی که در روزهای قرنطینه می‌توان به آن پرداخت گفت: «فکر می‌کنم این روزها بهترین فرصت برای تمرکز  به زندگی است. توقف زمان به ما یادآوری می‌کند که چه چیزهایی باید اولویت زندگی باشد و ما چه مواردی را فراموش کرده‌ایم. شاید اپیدمی کرونا و قرنطینه چیزی شبیه مدیتیشن باشد».

او افزود: «علاوه بر این همه می‌توانیم در این مدت فیلم ببینیم که البته این بخشی از کار ماست همچنین فرصت خوبی برای خواندن کتاب است. حتی می‌توانیم دست به قلم شویم و بنویسیم. در واقع هر کس بر اساس سلیقه خودش اقدام می‌کند و در این روزها سرگرم کار خاصی می‌شود. من شخصا بیشتر فیلم می‌بینم و روی فیلم‌نامه کار می‌کنم تا پس از پایان بحران کرونا بتوانیم پیش تولید را از سر بگیریم».

این کارگردان در ادامه بیان کرد: «ما حتی فرصت نکردیم خبری از پیش تولید فیلم منتشر کنیم و همه چیز معطوف به پایان این بیماری شده است و امیدوارم از این دوران به سلامت گذر کنیم و بعد از آن با خیال راحت به فعالیت‌های سینمایی بپردازیم».