هنر و تجربه: به‌تازگی اعلام شده که جشنواره «جنوب از جنوب غربی» / SXSW می‌خواهد با همکاری «آمازون» آثار دوره ۲۰۲۰ را که به خاطر شیوع کرونا به صورت مجازی عرضه کند.

این ایده  روی کاغذ خیلی جذاب و فوق‌العاده به نظر می‌رسد چون این آثار مستقل سینمایی به این شیوه خیلی بیش‌تر از حالت معمول دیده خواهند شد؛ اما جان برنثال و جان پولونو که به‌ترتیب بازیگر و کارگردان یکی از این فیلم‌ها با عنوان «تعمیر موتور کوچک» / Small Engine Repair هستند، اصلاً علاقه‌ای ندارند که اولین نمایش فیلم‌شان به شکل مجازی و در بین ویدئوهای درخواستی آمازون باشد.

این دو در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ددلاین» اشاره کرده‌اند که چرا تمایلی به عرضه رایگان فیلم‌شان برای عموم ندارند. پولونو می‌گوید: «ما از این اقدام آمازون قدردانی می‌کنیم ولی از این فرصت استفاده نمی‌کنیم. این فیلم برای دیدن در سینما و روی پرده نقره‌ای ساخته شده است.» برنثال هم افزوده است: «با این‌که یک دهه برای ساخت این فیلم جنگیدیم، نور انتهای دالان تاریکی که از آن عبور کردیم، همواره در شیرینی اولین اکران فیلم و دیدن آن در کنار تماشاگران واقعی برای‌مان تعریف شده است؛‌ امری که هنوز باید برای تحقق آن صبوری کنیم.»

  • پلی‌لیست