هنروتجربه: شیرین برق‌نورد که کارگردانی فیلم‌های کوتاه و مستند را در کارنامه دارد و مستند «شاعران زندگی» به کارگردانی او در هنروتجربه اکران شد، این روزها به دلیلش شیوع کرونا مثل سایر سینماگران فعالیت‌هایش را متوقف کرده است.

شیرین برق‌نورد درمورد فعالیت‌هایش در این روزها به سایت هنروتجربه گفت: «قبل از شیوع کرونا تدوین فیلم آخر مهوش شیخ السلامی را در دست داشتم که اتفاقا به جاهای خوبی رسیده بود، اما بعد از شیوع کرونا آن را متوقف کردیم. در حال حاضر مشغول کار روی پروژه‌های شخصی هستم. همه ما همیشه کارهای عقب افتاده زیادی داریم که این روزها فرصت خوبی برای پرداختن به آن است».

برق‌نورد در ادامه درپاسخ به سوالی درمورد فعالیت‌هایی که در روزهای قرنطینه می‌توان انجام داد گفت: «این‌که در روزهای بحران کرونا درخانه خودمان را سرگرم چه کاری کنیم، بستگی به دغدغه، علایق و سلیقه افراد دارد».

او افزود: «برخی از هموطنان حالا که مجبور هستند درخانه بمانند به مشکلات مختلفی برمی‌خورند مثلا باید اجاره خانه بدهند و… این یعنی دلمشغولی‌های ما باهم فرق دارد و باید یکدیگر را درک کنیم. اگر بخواهم به کسانی با شرایط مشابه با خودم پیشنهاد فعالیتی در این ایام بدهم، می‌گویم کتاب بخوانند، فیلم ببینند و کارهای تازه را تجربه کنند».

برق‌نورد ادامه داد: «من درحال مطالعه کتاب «انسان خردمند» هستم که در این روزها با حس و حالی که داریم خیلی به درد ما می‌خورد. هم‌چنین کارهایی مثل رسیدگی به گل و گیاه یا تغییر دکوراسیون منزل هم فعالیت‌های خوبی هستند. حدود ۲۵ سال پیش من با طراحی فعالیت هنری خودم را شروع کردم و بعد به حوزه فیلمسازی وارد شدم و این روزها که در خانه هستیم، بعد از سالها دوباره طراحی می‌کنم و این کار احساس خیلی خوبی به من منتقل می کند و لذت‌بخش است. هرکسی به تناسب گذشته و اکنون و موقعیت اقتصادی و دغدغه‌های شخصی می‌تواند با فعالیتی مناسب در این روزها سرگرمی مفیدی برای خودش داشته باشد. فکر می‌کنم یکی از دستاوردهایی که کرونا با وجود وحشتناک بودن برای ما داشت، این بود که به شیوه‌ زندگی‌مان فکر می‌کنیم. واقعیت این است که اصولا همیشه نگران آینده بودم و مدام برنامه ریزی می‌کردم و در این شرایط یاد گرفته ام که در لحظه زندگی کنم چراکه نمی‌دانیم فردا قرار است چه اتفاقی بیفتد؟! پس تلاش می‌کنم امروز را غنیمت بدانم».

او درآخر بیان کرد: «شاید حرف‌های من شعاری باشد، اما فکر می‌کنم این حقیقتی است که تازه آن را درک کرده ایم. امیدوارم کرونا به زودی پایان یابد و همه بتوانیم به فعالیت‌های‌مان بپردازیم».