هنروتجربه: مارک دوپلاس که خودش در سینمای مستقل ایالات متحده چهره شناخته‌شده و تحسین‌شده‌ای است، این روزها در قرنطینه‌اش در شهر لس‌آنجلس حسابی سرش شلوغ است.

او در جریان گپ زنده اینستاگرامی اخیرش با اریک کوهن، نویسنده و منتقد برجسته «ایندی‌وایر»، گفته که این روزها مفیدتر و سازنده‌تر از هر زمان دیگری است: «این روزها خیلی بیش‌تر و بهتر از دنیای پیش از ابتلا به کرونا ویروس می‌نویسم چون تماس‌های تلفنی و جلسه‌ها کم‌تر شده‌اند… یک هفته از شروع فیلم‌برداری فصل دوم «برنامه صبحگاهی» / The Morning Show می‌گذشت که پروژه تعطیل شد و این شکاف بزرگ در زندگی‌ام ایجاد شد… به هر حال دارم یک سریال تلویزیونی جدید را می‌نویسم که شاید هرگز فرصت تولیدش را هم پیدا نکنم».

مارک دوپلاس در خصوص کاری که در این شرایط از دست خودش و برادرش جی، برای حمایت از فیلم‌سازان مستقل برمی‌آید هم گفته است: «پایگاه‌های پخش مجازی و آنلاین این روزها حسابی حواس‌شان به خرید و پخش آثاری هست که اولین نمایش‌های خود را در سینماها و جشنواره‌ها از دست داده‌اند… ما هم به عنوان برادران دوپلاس اعلام کرده‌ایم که اگر فیلم ارزشمندی را سراغ دارید که مورد حمایت قرار نگرفته است به ما معرفی کنید تا با هم بهترین کار ممکن را برای عرضه‌اش انجام دهیم».

دوپلاس در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌گوید: «من فیلم‌های ترنس‌مالیکی نمی‌سازم. درباره چهره‌ها و احساسات فیلم می‌سازم و مشکلی نیست که فیلم‌هایم را روی تلویزیون ۴۲اینچی خانه‌تان تماشا کنید؛ اما می‌دانم که برخی واقعاً به اکران و عرضه فیلم در سالن‌های سینما نیاز دارند و این تجربه گروهی و مشترک زیبا است».

  • ایندی‌وایر
برچسب‌ها: