هنروتجربه: کم شدن محدودیت‌ها در چین صنعت سرگرمی و تولیدهای سینمایی را دوباره فعال کرد و درام جاسوسی جدید ژانگ ییمو یکی از آثار قابل توجهی است که تولیدش از سر گرفته شد.

البته هم‌چنان مراقبت‌های بهداشتی ویژه‌ای در چین برقرار است و اوضاع به شکل عادی و سابق برنگشته چون شیوع دوباره بیماری غیرممکن نیست. اصلاً برای همین سینماها دوباره تعطیل شدند چون هراس از موج دوم بیماری وجود دارد. با وجود این، اقتصاد چین روبه‌ بهبودی است و شرایط قرنطینه بهتر شده است. هفته گذشته یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای چین، «هِنگدیان ورلد استودیوز» پنج دفتر تولیدش را بازگشایی کرد و بیست گروه تولید را به سر کار برگرداند.

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های سینمایی هم اثر جدید ژانگ ییمو است با عنوان «بن‌بست» / Impasse که ژانگ یی و ژو یاوِن از بازیگران اصلی آن هستند. این پروژه از کارگردان فیلم‌های تحسین‌شده‌ای چون «قهرمان» / Hero و «خانه خنجرهای پران» / House of Flying Daggers بیش از پنجاه روز تعطیل بود. فیلم مهم دیگری که تولیدش شروع شده Moses in the Plain نام دارد که زیر نظر تهیه‌کننده فیلم برنده خرس طلایی برلین «زغال‌سنگ سیاه، یخ نازک» / Black Coal, Thin Ice اثر دیائو یینان ساخته می‌شود.

  • ایندی‌وایر