هنروتجربه: مهدی کوهیان معتقد است همه اهالی هنروتجربه باید اعلام آمادگی کنند تا چراغ این گروه روشن نگهداشته شود.

مهدی کوهیان حقوقدان حوزه رسانه و تهیه کننده فیلم «پرو» درباره مصوبه «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما»  گفت: «زمانی که «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» در سازمان سینمایی تشکیل شد، امیدوار بودیم به مشکلات همه فعالان حوزه سینما و هنرهای تصویری بپردازند و تسهیلات یکسان و مناسبی را جهت گذر از این تنگنا برای همه در نظر بگیرند ولی فقط به حوزه سینمای بدنه توجه شد».

کوهیان با اشاره به اینکه بی‌توجهی به گروه‌های دیگر از جمله هنروتجربه درست نیست، تاکید کرد:« متاسفانه زمانی‌که گروه هنروتجربه را نادیده گرفتند به این موضوع توجه نکردند که هنرمندان این حوزه با هزاران سختی و مرارت فعالیت می‌کنند و این واقعا انصاف نیست که حتی حداقل‌ها هم به این گروه تعلق نگیرد».

این تهیه کننده افزود:« مهم‌ترین سوال این است که چرا کمک به اکران اینترنتی فقط شامل حال سینمای بدنه می شود؟ متاسفانه این یک نگاه تبعیض گرایانه است».

این حقوقدان رسانه در ادامه بیان کرد: «گروه هنروتجربه قصد تجاری نداشته و ندارد که یکی از اصول این گروه نوآوری و هنری و تجربی بودن است و فیلم باید دستاورد جدیدی داشته باشد».

او در پایان گفت:« دوستانی که در هنروتجربه هستند تلاش می کنند چراغ این خانه را روشن نگه دارند و با توجه به شرایط موجود که خیلی از صنف ها وضعیت خطرناکی دارند ، همه اهالی هنروتجربه باید اعلام آمادگی کنند تا این چراغ را روشن نگه داریم و با همفکری هم بتوانیم کارهایی مانند راه اندازی سامانه نمایش اینترنتی مستقل را به انجام برسانیم ».

برچسب‌ها: