هنر و تجربه: درام سال ۱۹۵۵ چارلز لاتن یکی از فیلم‌های مهم تاریخ‌ سینما و نقاط عطف در زیرژانر قاتلان زنجیره‌ای به حساب می‌آید که قرارست بازسازی و به‌روز شود!

کمپانی «یونیورسال» مت اورتن، نویسنده درام تاریخی «عملیات نهایی» / Operation Finale به کارگردانی کریس وایتز و محصول ۲۰۱۸، را به خدمت گرفته تا فیلم‌نامه را بنویسد؛ و فعلاً چنین برمی‌آید که داستان در این روزگار سپری خواهد شد و نه یک دوره تاریخی و سال‌های دور. ایمی پاسکال و کمپانی‌اش «پاسکال پیکچرز» که سال گذشته با «زنان کوچک» (گرتا گرویگ) موفقیت‌های چشمگیری را به دست آورد، یکی از تهیه‌کنندگان فیلم خواهد بود.

همان طور که اشاره شد اولین اقتباس از رمان دیویس گراب به همین نام که در سال ۱۹۵۳ منتشر شد، دو سال بعد توسط لاتن کارگردانی شد (بازیگر مشهوری که فقط همین فیلم را ساخت!). جیمز اِجی که زمانی منتقد بود، فیلم‌نامه اولین اقتباس سینمایی را نوشت که امروز برخی از آن به عنوان یکی از بهترین تریلر‌های تاریخ سینما نام می‌برند. به همین دلیل خبر بازسازی ان هم جنجالی شده است. «شب شکارچی» / Night of the Hunter فیلم محبوب برخی از سینماگران صاحب‌نام جهان هم هست از جمله گیرمو دل تورو و دیوید گوردن گرین کارگردان «هالووین» / Halloween جدید که می‌گوید «شب شکارچی» محبوب‌ترین فیلم ترسناکش در تاریخ سینما است.

  • ایندی‌وایر