هنر و تجربه: رقابت بر سر تصاحب حقوق بازسازی «دیگران» (آلخاندرو آمنابار، ۲۰۰۱) در نهایت به کمپانی لس‌آنجلسی «سِنتیئنت انترتینمنت» رسید.

فیلم اسپانیایی ترسناک، فراطبیعی و گوتیگ «دیگران» / The Others که در زمان اکرانش هم تحسین منتقدان را برانگیخت و هم در گیشه به فروشی نزدیک به ۲۱۰ میلیون دلار رسید، اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره ونیز تجربه کرد و افتخارها و جوایز مختلفی را برای سازندگانش به ارمغان آورد. پس طبیعی است در آستانه بیست‌سالگی چنین فیلمی، برخی به دنبال بازسازی آن باشند و بخواهند از کنارش سودی ببرند به‌خصوص در نظام هالیوود. نیکول کیدمن برای بازی در «دیگران» نامزدی جوایز گلدن گلوب و بفتا را کسب کرد و آمنابار نویسنده و کارگردان نیز، جوایز بهترین فیلم‌نامه و کارگردانی گویا را به خانه برد.

البته این بازسازی جدید تا این‌جا گروه تولید جالب توجهی دارد که از تهیه‌کنندگان حرفه‌ای و خوش‌سابقه‌ای تشکیل شده است. علاوه بر این، قرارست داستان امروزی شود و ایده‌های تازه‌ای به آن افزوده شوند. حالا باید دید در ادامه چه عواملی برای پشت دوربین انتخاب می‌شوند و آیا نویسندگی و کارگردانی و ترکیب بازیگران نسخه جدید نیز به همین اندازه امیدبخش خواهد بود یا نه؛ و سینمادوستان یک بار دیگر با یکی از انبوه بازسازی‌های بی‌خاصیت این روزها مواجه می‌شوند.

  • ددلاین