هنر و تجربه: اخباری مربوط به بازسازی و ساخت نسخه‌های جدید از فیلم‌های ترسناک کلاسیک و موفق مثل «شب شکارچی»، «سالمز لات» و «دیگران» در هفته گذشته منتشر شد و حالا نوبت چهارمین نمونه است.

در شرایطی که خیلی‌ها بر این باورند که بازسازی یا ساخت نسخه‌های جدید فیلم‌هایی مثل «شب شکارچی» / The Night of the Hunter و «دیگران» / The Others از پیش شکست خورده است، چون با دو شاهکار طرفیم، خیلی‌ها با ساخت فیلم جدیدی بر اساس رمان استیون کینگ «سالمز لات» / Salem’s Lot مخالفتی ندارند چون هر سه اقتباس سینمایی و تلویزیونی قبلی موفقیت خاصی را به دست نیاوردند.

به هر حال در شرایطی که ایده‌های اریژینال برای هالیوودی‌ها حکم لولوخورخوره را دارند، خبر بازسازی فیلم ترسناک کلاسیک دیگری منتشر شده است؛ فیلمی انگلیسی با عنوان «جهنم‌سازان» / Hellraiser که کلایو بارکر در سال ۱۹۸۷ به عنوان اولین تجربه فیلم بلندش ساخت. پس از موفقیت «جهنم‌سازان» نُه دنباله بر آن ساخته شد!

در هر صورت، ژانر وحشت با موفقیت فیلم‌های ترسناکی چون «ساحره» (که در گیشه چهل میلیون دلار فروخت)، «موروثی» (هشتاد میلیون) و «میدسامر» (۴۲ میلیون) در میانه رنسانسی است که از دهه ۱۹۹۰ به این طرف شاهدش نبودیم.

  • ایندی‌وایر