هنر و تجربه: وب‌سایت «نیو بورلی سینما» (سینمایی در لس‌آنجلس که تارانتینو مالک آن است) برای انتشار نقدهای کوئنتین تارانتینو معروف است.

کارگردان «داستان عامه‌پسند» و «روزی روزگاری در هالیوود» به‌تازگی در این سایت  گفت‌وگوی سال ۱۹۸۲ خود با جان میلیوس نویسنده و کارگردان را دوباره منتشر کرده است؛ زمانی که فقط بیست سال داشت و هنوز ده سال تا ساخت اولین فیلم بلندش «سگدانی» / Reservoir Dogs باقی مانده بود. به هر حال نباید تعجبی داشته باشد که تارانتینوی بیست‌ساله به‌مراتب بزرگ‌تر از سن‌وسالش برخورد کرده باشد.

آخرین فیلم میلیوس در آن زمان «کونان بربر» / Conan the Barbarian بود. او کارش را با نوشتن نسخه‌های اولیه فیلم‌نامه «هری کثیف» / Dirty Harry کلینت ایستوود آغاز کرده بود و برای مشارکت در نگارش فیلم‌نامه «اینک آخرالزمان» / Apocalypse Now اثر فرانسیس فورد کوپولا نامزد جایزه اسکار هم شده بود تا این‌که فیلم‌های اکشنی مثل «کونان بربر» و «سپیده‌دم سرخ» / Red Dawn را کارگردانی کرد.

گفت‌وگوی تارانتینوی بیست‌ساله با تمجید از فیلم‌نامه «زندگی و روزگار قاضی روی بین» / The Life and Times of Judge Roy Bean آغاز می‌شود که می‌گوید این فیلم‌نامه میلیوس  برای او محبوب ترین فیلمنامه تاریخ سینما است (که جان هیوستن وسترنی با بازی پل نیومن بر اساس آن ساخت). میلیوس هم چنین پاسخ داده است: «امیدوارم فیلم‌نامه من را بخوانی چون خیلی بهتر از فیلم است.»

  • ایندی‌وایر