هنروتجربه: درامی که تام هاردی در آن نقش آل کاپون را بازی کرده و پیش از این «فونزو» / Fonzo نام داشت، به «کاپون» / Capone تغییر نام داد.

جاش ترنک که فیلم را کارگردانی کرده، نخستین آنونس آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است؛ فیلمی که قرارست از ماه میلادی آینده (۱۲ مه و ۲۳ اردیبهشت) به صورت مجازی عرضه شود. داستان این درام زندگی‌نامه‌ای در دهمین سال زندان کاپون می‌گذرد؛ جایی که این گنگستر ۴۷ساله دچار زوال عقل می‌شود و گذشته پرخشونتش سراغ او می‌آید و روح و روانش را تسخیر می‌کند. لیندا کاردِلینی، مت دیلن، کایل مک‌لاکلن و جک لودن (دانکرک) از بازیگرانی هستند که کنار تام هاردی ظاهر شده‌اند.

«کاپون» جدیدترین فیلم جاش ترنک است که نسخه جدیدتر «چهار شگفت‌انگیز» / Fantastic Four را ساخت که شکست سخت و مفتضحانه‌ای خورد. البته کارگردان مدعی شد استودیو امتیازهای نسخه نهایی را رعایت نکرده و پس از اتمام کار او به تصویربرداری دوباره دست زده و… به همین خاطر در زمان اکران، فیلم را در توییتر تحریم کرد و گفت که نسخه او بهتر از این بوده است. ترنک که فیلم‌نامه «کاپون» را هم نوشته است، در سال ۲۰۱۲ با فیلم ابرقهرمانی اریژینالش با عنوان «تاریخچه» / Chronicle خودی نشان داد.

ترنک با توجه به شرایط پیش‌آمده در توییتر اشاره کرده است که طرح اولیه‌شان اکران فیلم در سینماها بود و حالا هم قرارست اواخر سال ۲۰۲۰ «کاپون» در سینماها هم نمایش داشته باشد.

  • ایندی‌وایر