هنر و تجربه: استیون سودربرگ که یکی از پیشگامان سینمای مستقل مدرن نامیده شده و این روزها فیلم «شیوع» او خیلی خوب دیده می‌شود، حالا مسئول کمیته‌ای برای احیای هالیوود شده است.

این فیلم‌ساز مؤلف مستقل از سوی اتحادیه کارگردانان آمریکا برای ریاست کمیته‌ای برگزیده شده که قرارست به راه‌اندازی مجدد تولیدات سینمایی پس از فروکش میزان شیوع کووید-نوزده کمک کند. طبق اعلام اتحادیه، این کمیته با مشاوره متخصصان بیماری‌های همه‌گیر و در همکاری با اتحادیه و تشکل‌های مختلف هالیوود باید مشخص کنند که کارگران و نیروهای صنعت سرگرمی کی می‌توانند با ایمنی کامل سر کارشان برگردند.

شیوع کرونا باعث شکل‌گیری کنجکاوی و علاقه‌مندی جدیدی به فیلم «شیوع» / Contagion اثر استیون سودربرگ شد و از زمان شروع این بحران یکی از محبوب‌ترین فیلم‌ها در سراسر جهان بوده است. به همین خاطر بود که چند تن از بازیگران فیلم شامل کِیت وینسلِت، مت دیمن و لورنس فیشبرن اخیراً پیام‌های ویدئویی آموزشی/فرهنگی‌ای درباره فاصله‌گیری اجتماعی و دیگر توصیه‌ها برای سلامت عموم مردم ضبط و منتشر کردند.

جالب این‌که متخصص مشهور بیماری‌های همه‌گیر ایان لیپکین که مشاور پزشکی «شیوع» بود اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) به کرونا مبتلا شد. او بعداً به سی‌ان‌بی‌سی گفت که بسیار مهم است که روی زیرساخت سلامت عمومی ایالات متحده، علم و مراقبت جهانی سرمایه‌گذاری شود تا پاندمی دیگری در سطح کروناویروس اتفاق نیفتد.

  • ایندی‌وایر