هنروتجربه: آلبوم موسیقی متن فیلم سینمایی «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، آلبوم موسیقی متن فیلم «زغال» که از مهرماه ۱۳۹۸ در  هنروتجربه اکران شد، با نام «کومور» هم اکنون در شبکه‌های پخش و استریم آنلاین مانند اسپاتی فای، آیتیونز، یوتیوب، گوگل موزیک، تایدال، سوند کلود، کانال تلگرام و … قابل دانلود است و امکان خرید نسخه دیجیتال در فروشگاه «آمازون» هم فراهم شده است.

مهدی نادری سازنده موسیقی متن فیلم «زغال»است و  نوازندگان آن محسن عبادتی(کمانچه سوپرانو و آلتو)، آرش سرانی آذر(بالابان)، سینا مشفقی(سه تار، دف، بندیر) و اوختای رشیدی(قوپوز) هستند. میکس و مسترینگ  آلبوم «کومور» برعهده ماهان فرزاد بوده و کارگردانی هنری و طراحی گرافیک آلبوم را فرهنگ اسکندری انجام داده است. گرافیک متحرک این آلبوم توسط استودیو  سه صورت گرفته است.

فیلم «زغال» (کومور) محصول مشترک ایران و فرانسه و اولین ساخته بلند سینمایی اسماعیل منصف است. این فیلم که به زبان ترکی  است در آذربایجان فیلم‌برداری شده و داستان مردی به نام غیرت را روایت می‌کند که در یکی از روستاهای مرزی آذربایجان به کار زغال سازی مشغول است. پسر او یاشار که به خاطر دزدیدن طلا در زندان به سر می برد، برای عروسی خواهرش به مرخصی می‌آید. اما گم شدن ناگهانی یاشار، غیرت را با چالش جدیدی رو‎به‎رو می‎کند.

برچسب‌ها: