هنروتجربه: در حالی که کرونا همه رویدادهای سینمایی کشورها را مختل کرده است برگزارکنندگان جشنواره فیلم ونیز که باید چهار ماه و نیم دیگر برگزار شود امیدوارند بتوانند طبق روال معمول این رویداد سینمایی را برگزار کنند.

جشنواره فیلم ونیز که قرار است از ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار شود، بزرگ‌ترین رویداد بعدی پس از جشنواره فیلم کن در تقویم سینمایی سال محسوب می‌شود. با وجود اینکه چهار وماه و نیم تا زمان برگزاری جشنواره فیلم ونیز باقی مانده، اما هنوز درباره اینکه می‌توان این رویداد را برگزار کرد یا نه، عدم قطعیت وجود دارد.

قرنطینه کامل ایتالیا تا ۳ ماه می (۱۴ اردیبهشت) ادامه یافته، اما برخی بر این باورند که سینماها و دیگر مراکز اجتماعی مانند کنسرت‌ها همان زمان یا پیش از شروع تابستان کار خود را از سر می‌گیرند. برخی از افراد از جمله فرانچسکو روتلی رییس انجمن ملی تهیه کننده کنندگان و توزیع کنندگان ایتالیا نیز پیشنهاد داده است که کشور به مقیاس وسیع به سینماهای درایو-این (با اتومبیل) توجه کند، اما این گزینه‌ای برای ونیز نیست.

گفته شده گروهی در جشنواره فیلم ونیز در حال بررسی فیلم‌هایی هستند که تا پیش از قرنطینه تکمیل شده بودند تا بتوانند حاضران جشنواره امسال را انتخاب کنند. این بررسی‌ها از طریق ویدیو کنفرانس‌ها با سازندگان فیلم‌ها در سراسر جهان صورت می‌گیرد. آلبرتو باربرا مدیر جشنواره پیشتر امکان برگزاری آنلاین جشنواره فیلم ونیز را رد کرده بود. او با تیری فرمو مدیر جشنواره کن رابطه نزدیکی دارد و این دو در این روزها بیش از هر زمان دیگری در ارتباط هستند.

انتظار می‌رود تصمیم نهایی درباره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز توسط یک هیات مدیره جدید به ریاست رییس جدید آن روبرتو سیکوتو در فاصله اواخر ماه می و اوایل ژوئن اتخاذ شود. از وقتی کن اعلام کرد نمی‌تواند در ماه جولای برگزار شود، احتمال برگزار نشدن ونیز نیز قوت گرفته است.

منبع:مهر

برچسب‌ها: