هنر و‌تجربه: حمید میرحسینی از راه اندازی کمپین «نمایش فیلم در قرنطینه» برای فیلم های مستند و کوتاه خبر داد.

حمید میرحسینی مستندساز درباره فعالیت های این روزهایش به صبا گفت: «بیش از ۱۰ روز پیش کمپین «نمایش فیلم در قرنطینه» را در شبکه های مجازی راه اندازی کردم که این کمپین برای فیلم های دهه ۸۰ و ۹۰ است و شامل فیلم هایی می شود که جدید نیستند و آرشیو شده اند».

او‌با اشاره به اینکه این کمپین به فیلم های مستند و کوتاه اختصاص دارد، تاکید کرد: «اولین فیلم، مستند خودم با عنوان «زیباست خانه من» بود که خوشبختانه با استقبال مخاطبان مواجه شد. این مستند درباره زنی است که به تنهایی بچه های خود را بزرگ می کند و درباره مشکلاتی حرف می زند که خیلی از مردم در این روزها گرفتار آن شده اند. این مستند ۹۱ دقیقه ای در سال ۱۳۹۱ تولید شده است».

کارگردان مستند «زیباست خانه من» افزود: «از همان روزهای اول از فیلمسازان دعوت کردم تا در این کمپین با من همکاری کنند که حدود ۳۰ فیلمساز اعلام آمادگی کردند و قرار است فیلم های آن ها در فضای مجازی برای مردم پخش شود».

او خاطرنشان کرد: «همچنین از استادان دعوت کردم تا به خاطر مردم از این کمپین حمایت کنند که خوشبختانه مورد توجه پیشکسوتان هم قرار گرفته و قرار است با ما همکاری کنند. این کمپین هم یک سرگرمی برای ایام قرنطینه مردم است و هم سبب می شود یک فضای فرهنگی در خانه به وجود آوریم».

این کارگردان در پایان گفت: «فیلم هایی که در این کمپین برای مخاطبان به اشتراک می گذاریم قابلیت نمایش در تلویزیون یا قابلیت اکران را نداشتند به همین دلیل این ایده به ذهنم رسید که هم مستند های خوب دیده شوند و هم کاری برای مردم انجام دهیم تا کمتر به موضوع بیماری کرونا فکر کنند».