هنر و تجربه: جشنواره بین المللی فیلم باستان‌شناسی و میراث فرهنگی آمریکا «تک» که میزبان دو مستند ایرانی است و به صورت مجازی برگزاری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم‌‌های مستند «حافظ و گوته» به کارگردانی فرشاد فرشته‌حکمت و «وَرس» ساخته جواد وطنی در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم باستان‌شناسی و میراث فرهنگی آمریکا «تک» پذیرفته شدند.

امسال جشنواره فیلم باستان‌شناسی و میراث فرهنگی آمریکا به دلیل شیوع بیماری کرونا، از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه، به شکل مجازی برگزار می‌شود و داوری، فروش بلیت و نمایش فیلم‌ها به صورت آنلاین خواهد بود.بهمن نورایی مدیر بازرگانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، یکی از داوران این دوره‌ جشنواره «تک» آمریکا است.۲۶ فیلم مستند از کشورهای مختلف جهان در بخش رقابتی این رویداد موضوعی حضور دارند و به رقابت با هم می‌پردازند.به دلیل تحریم ایران، این جشنواره با کد حذف بهای بلیت، شرایط ویژه‌ای را برای فیلمسازان ایرانی فراهم آورده تا بتوانند آثار جشنواره را رایگان تماشا کنند.

مستند «وََرس» روز ۲۶ اردیبهشت ساعت ۷ شب و فیلم «حافظ و گوته» هم روز ۲۷ اردیبهشت ساعت ۲ بعدازظهر در وب‌سایت این جشنواره به صورت آنلاین نمایش داده خواهد شد.