هنر و تجربه: یک فیلم جیمزباندی به کارگردانی کوئنتین تارانتینو، واقعاً جالب است ولی امکان چنین اتفاقی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

پیرس برازنان در گفت‌وگوی زنده تازه‌ای با «اسکوائر» به زمانی اشاره کرده است که با کارگردان فیلم‌های «داستان عامه‌پسند» / Pulp Fiction و «جکی براون» / Jackie Brown دیدار کرد و درباره امکان همکاری در یک پروژه جیمزباندی صحبت کردند. برازنان که پس از اکران «بیل را بکش۲» / Kill Bill Vol. 2 با تارانتینو ملاقات کرد می‌گوید: «او می‌خواست مرا ببیند. برای همین روزی از ساحل راهی هالیوود شدم… سر ساعت رسیدم چون خوش‌قولی را دوست دارم. یک ربع گذشت و خبری از او نشد چون طبقه بالا نشست خبری داشت. یک ربع بعد، پیام عذرخواهی او به من رسید و دوباره صبر کردم ….» ملاقات این دو به این منجر  می شود که تارانتینو  می‌گوید: «تو بهترین جیمز باند هستی و من می‌خواهم فیلم جیمزباندی بسازم.»

برازنان نمی‌گوید طرح جیمزباندی آن شب تارانتینو چه بود ولی می‌افزاید: «فیلم خوبی می‌شد برای دیدن و لذت بردن.» به هر حال تارانتینو «ضد مرگ» / Death Proof را به عنوان بخشی از همکاری‌اش با رابرت رودریگز در مجموعه دوفیلمی «گرایندهاوس» / Grindhouse ساخت و برازنان هم پس از اکران «روز دیگری بمیر» / Die Another Day در سال ۲۰۰۲ دیگر در نقش جیمز باند بازی نکرد.

  • ایندی‌وایر