هنروتجربه: نتفلیکس در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ حدود پانزده میلیون و ۷۷۰ هزار کاربر جدید در سراسر جهان اضافه کرد که پول اشتراکش را پرداخت کرده‌اند.

نتفلیکس یکی از اولین کمپانی‌های صنعت سرگرمی است که از ابتدای شیوع کروناویروس گزارش‌های مربوط به درآمدهایش را عرضه کرده است؛ و به طور طبیعی همه ارقام نشان می‌دهد کاربران برای پر کردن اوقات فراغت‌شان به این سرویس‌های پخش مجازی و آنلاین رو آورده‌اند تا بتوانند شرایط در خانه ماندن و فاصله‌گیری اجتماعی را رعایت کنند.

البته با وجود گزارش نتفلیکس از میزان کاربران جدید و این‌که دوبرابر انتظارش بوده است، درآمد سه ماه ابتدای آن رقمی حدود پنج میلیارد و ۷۶۰ میلیون دلار شده که طبق انتظار و پیش‌بینی وال استریت است! به هر حال نتفلیکس در سه ماه اول سال میلادی جدید پروژه‌های محبوبی را عرضه کرد، از جمله سریال مستند «ببر پادشاه: قتل، ضرب‌وشتم و جنون» / Tiger King: Murder, Mayhem and Madness که تا امروز ۶۴ میلیون تماشاگر داشته و برنامه تلویزیونی زوج‌یابی «عشق کور است» / Love is Blind که سی میلیون بیننده داشته است. این گزارش و اطلاعات جامعی که در آن آمده در شرایطی منتشر شده که نتفلیکس معمولاً عادت نداشته آمار دقیقی از مخاطبانش عرضه کند.

  • ایندی‌وایر