هنروتجربه: «در معرض نابودی» یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ است، به‌خصوص برای عاشقان سینمای مستقل؛ فیلمی که همکاری دوباره سوفیا کوپولای اسکاری و بیل موری بزرگ را محقق کرده است.

البته این زوج کارگردان بازیگر در سال ۲۰۱۵ و برنامه ویژه نتفلیکس با عنوان «یک کریسمس واقعا موری‌گونه» / A Very Murray Christmas هم کار کرده بودند ولی پروژه جدیدشان «در معرض نابودی» / On the Rocks نخستین فیلمی است که پس از هفده سال و فیلم درخشان «گم‌شده در ترجمه» / Lost in Translation با هم کار می‌کنند؛ درام غم‌انگیزی که اسکار بهترین فیلم‌نامه اریژینال و نامزدی تندیس‌های طلایی بهترین فیلم و کارگردانی را برای کوپولا و نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد اصلی را برای موری به ارمغان آورد.

کوپولا در گفت‌وگوی آنلاین جدیدی چنین خبر داده است: «بیل موری و رشیدا جونز نقش‌های پدر و دختری را بازی می‌کنند. دختر با تاجر موفقی ازدواج کرده که زیاد سفر می‌کند و دستیار زیبایی هم دارد. شخصیت رشیدا دچار شک‌ها و تردیدهایی شده است چون پدرش که به‌نوعی خوش‌گذران بوده همه را از زاویه دید خودش می‌بیند و دختر را هم پارانویایی کرده است. در واقع نوعی تقابل نسل‌هاست…»

کوپولا در ادامه می‌افزاید: «در واقع این برخورد نشان می‌دهد که نسل‌های مختلف چه‌طور به روابط مختلف نگاه می‌کنند و این‌که روابط شما با والدین‌تان چه‌طور می‌تواند روابط خودتان را در زندگی تحت تأثیر قرار بدهد…» در هر صورت هنوز تاریخ نمایش عمومی فیلم مشخص نیست.

  • ایندی‌وایر