هنر و تجربه: نویسنده و کارگردان نروژی، آندره اوردال، قرارداد کارگردانی دنباله «داستان‌های ترسناکی برای گفتن در تاریکی» را امضا کرد؛ فیلم ترسناکی که تابستان گذشته موفقیتی غافلگیرکننده را برای سازندگانش رقم زد.

فیلم‌نامه را هم نویسندگان قسمت اول، دن هاگِمان و کوین هاگمان، بر اساس داستانی از گیرمو دل تورو می‌نویسند که تهیه‌کننده فیلم اول هم بود. «داستان‌های ترسناکی…» / Scary Stories To Tell In The Dark با درجه نمایشی PG-13 بر اساس مجموعه داستان‌های اَلوین شوارتز ساخته شد و در تابستانی تحت سلطه کامل فرنچایزهای دیزنی، با بودجه‌ای حدود ۲۷ میلیون دلار به فروش کلی نزدیک به ۱۰۶ میلیون رسید.

داستان فیلم اول در یک شهر کوچک آمریکایی در سال ۱۹۶۸ می‌گذرد که سایه خانواده بِلوز، نسل‌هاست بر آن سنگینی می‌کند. در عمارت آن‌ها دختری زندگی رنج‌آورش را به یک مجموعه داستان ترسناک بدل می‌کند و پس از سال‌ها کتابش توسط گروهی نوجوان پیدا می‌َشود. هنوز خط داستانی دنباله فیلم اعلام نشده است.

آندره اوردال هم پیش از این با فانتزی سیاه «شکارچی ترول» / Trollhunter و فیلم ترسناک فراطبیعی «کالبدشکافی جِین دو» / The Autopsy of Jane Doe شناخته می‌شد که این دومی، نخستین فیلم انگلیسی‌زبانش است و در جشنواره تورنتو اولین نمایش جهانی‌اش را تجربه کرد. فیلم جدید اوردال یک فانتزی ماجراجویانه است که در واقع فیلمی نروژی به حساب می‌آید که با مشارکت آمریکایی‌ها ساخته شده است.

  • ددلاین