هنروتجربه: فیلم‌ساز پرکار ایتالیایی لوکا گوادانینو در سال‌های گذشته، پشت‌سرهم فیلم‌های تحسین‌شده‌ای را به کارنامه‌اش اضافه کرده است.

او پس از موفقیت «مرا به اسم خودت صدا بزن» (۲۰۱۷)، سال ۲۰۱۸ با «سوسپیریا» / Suspiria برگشت و در ۲۰۱۹ هم با فیلم کوتاه «دختر سرسام‌آور» / The Staggering Girl به جشنواره کن رفت. گوادانینو این روزها به‌جز سریال کوتاه «همانی هستیم که هستیم» / We Are Who We Are و دنباله «مرا به نام خودت صدا بزن» / Call Me By Your Name و پروژه‌هایی که به طور رسمی خبرشان تأیید نشده است، روی اقتباسی از اثر ستایش‌برانگیز ویلیام گولدینگ با نام «سالار مگس‌ها» / Lord of the Flies کار می‌کند.

خبر تازه هم این است که گوادانینو، رمان‌نویس و نویسنده فیلم‌نامه «هیولایی فرا می‌خواند» / A Monster Calls پاتریک نِس را برای نگارش فیلم‌نامه این اقتباس انتخاب کرده است. در گزارش جدید آمده است که ایده ابتدایی فیلم‌نامه‌ای که نیکول پرلمن و جِنیوا رابرتسن‌دورِت (نویسندگان «کاپیتان مارول» و «نگهبانان کهکشان») اقتباس کرده بودند و دخترهای مدرسه‌ای را جایگزین پسران رمان سال ۱۹۵۴ کرده بود، حالا کنار گذاشته شده و گوادانینو و نس می‌خواهند به منبع اقتباس وفادارتر باشند.

  • ایندی‌وایر