هنر و تجربه: پروژه بعدی لین رمزی اقتباسی از داستان کوتاه مارگارت اتوود، نویسنده «سرگذشت ندیمه» / The Handmaid’s Tale به نظر می‌رسد ولی او تا امروز چندان حرفی درباره اش نزده است.

آخرین اثر این فیلم‌ساز اسکاتلندی سه سال پیش ساخته شد با عنوان «تو هرگز واقعاً این‌جا نبودی» / You Were Never Really Here؛ فیلمی که جوایز بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر مرد اصلی (واکین فینیکس) را از جشنواره کن برنده شد و مورد ستایش اغلب منتقدان در سراسر جهان قرار گرفت.

البته رمزی در گفت‌وگوی جدیدی که  در روزنامه «هندو» منتشر شده، درباره پروژه یک فیلم ترسناک محیط‌زیستی هم گفته است: «فکر می‌کنم عناصری از وحشت باستانی را در خود دارد و نظری به محیط زیست؛ اما کمی هم شوخی کردم درباره‌اش. وقتی دیگران درباره کارهای جدیدت کنجکاوی می‌کنند، گاهی وقت‌ها فقط چیزی می‌گویید که دست خالی نمانند! بله، این پروژه اریژینال است و تاریخی. خیلی برایم جذاب و جالب است… درباره پروژه اتوود واقعاً حرف خاصی برای گفتن ندارم».

یکی از بخش‌های جذاب گفت‌وگو، به دلیل رمزی برای ترک پروژه اقتباسی از رمان فراطبیعی آلیس سیبولد «استخوان‌های دوست‌داشتنی» / The Lovely Bones برمی‌گردد که در نهایت پیتر جکسن آن را کارگردانی کرد: «کتاب عجیبی بود چون پیش از تمام‌شدنش چند فصل آن را دیدم. ایده فوق‌العاده جذابی داشت ولی زمانی که منتشر شد آن قدر طولانی شده بود که نمی‌توانستم تغییرش دهم… مردم هم انتظار داشتند فیلمی دقیقاً بر اساس کتاب ساخته شود و من مطمئن نبودم این جوری بشود فیلم خوبی ساخت…».

  • ایندی‌وایر