هنرو‌تجربه: مهرشاد خردمندی کارگردان فیلم کوتاه «آیسان» که به صورت آنلاین درحال اکران است، درباره جزییات ساخت اولین اثر بلند سینمایی خود با نام «الدورادو» صحبت کرد.

مهرشاد خردمندی کارگردان سینمای کوتاه درباره ساخت اولین اثر سینمایی بلند خود به مهر گفت: «به دنبال ساخت اولین فیلم سینمایی خود با نام «الدورادو» که یک اثر اجتماعی است، هستم. البته هنوز پروانه ساخت این پروژه صادر نشده است. تصمیم دارم بلافاصله بعد از صدور پروانه ساخت و با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا پیش تولید این فیلم را آغاز کنم».

این کارگردان فیلم کوتاه درباره نام این فیلم سینمایی اعلام کرد: «الدورادو نام یک شهر آرمانی در آمریکای جنوبی است، شهری که در افسانه‌ها آمده است که طلای بسیاری در آن قرار دارد و همه برای رسیدن به آن در تلاش هستند».

بیان کرد: «این فیلم سینمایی قرار است در تهران فیلمبرداری شود».

خردمندی در پایان گفت: «با توجه به اینکه این روزها درگیر این فیلم سینمایی هستم، فرصتی برای ساخت فیلم کوتاه ندارم، چرا که «الدورادو» اولین پروژه سینمایی‌ام است و می‌خواهم ساخت این پروژه را با جدیت دنبال می‌کنم».

این کارگردان جوان پیش از این فیلم کوتاه «آیسان» را جلوی دوربین برده بود که درباره کارخانه‌ای است که آدم شبیه‌سازی می‌کند و داستان زندگی آدم‌هایی است که افرادی را در زندگی خود از دست داده‌اند و می‌خواهند آن‌ها را دوباره به‌دست آورند.