هنروتجربه: ظاهرا تلاش جشنواره‌های سینمایی بین‌المللی برای بقا با تعویق تاریخ برگزاری به دلیل شیوع کرونا نتیجه نداد و حالا سینماگران و مدیران هنری قرار است با ایده «یک جشنواره جهانی» با شعار «ما یکی هستیم» ناجی سینما شوند.

به گزارش اسوشیتدپرس، ترایبکا اینترپرایز، شرکت برگزارکننده جشنواره فیلم ترایبکا و یوتیوب دیروز (دوشنبه) خبر برگزاری جشنواره آنلاین «ما یکی هستیم: یک جشنواره جهانی فیلم» را اعلام کردند. این جشنواره در بهار امسال با همکاری ۲۰ جشنواره بزرگ جهانی به صورت رایگان برگزار می‌شود تا دوستداران سینما در هر گوشه جهان بتوانند به تماشای آن بنشینند.

جشنواره‌های بین‌المللی از جمله فیلم کن، ساندنس، ونیز و جشنواره‌هایی که در برلین، توکیو و نیویورک برگزار می‌شوند با برنامه‌ای منتخب و گلچین شده در این رویداد سینمایی شرکت خواهند کرد. این جشنواره به نفع سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های امدادی محلی برگزار می‌شود و تماشاگران را به کمک مالی به تلاش‌ها در مقابله با بیماری کووید-۱۹ تشویق خواهد کرد.

ترایبکا اینترپرایز فهرست فیلم‌هایی که در جشنواره «ما یکی هستیم» پخش خواهد شد را اعلام نکرده است، اما انتظار نمی‌رود این جشنواره شامل فیلم‌های برجسته‌ای باشد که قرار بود در جشنواره‌های لغو شده مانند جشنواره کن یا در جشنواره‌هایی چون جشنواره فیلم تورنتو که هنوز برنامه‌ای برای لغو آن‌ها وجود ندارد، اکران شوند. به گفته برگزار کنندگان، برنامه این جشنواره آنلاین شامل فیلم، فیلم کوتاه، مستند، موسیقی، کمدی و گفت‌وگو خواهد بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی، جشنواره بین‌المللی فیلم گوادالاخارا، جشنواره فیلم لندن، جشنواره ماکائو، جشنواره بمبئی، کارلووی واری، لوکارنو، مراکش، نیویورک، سن‌سباستین، سارایوو دیگر شرکت کنندگان در این رویداد هستند.

تنها یک جشنواره مهم در این رویداد حضور ندارد که آن SXSW(جنوب از جنوب غربی) است که از طریق آمازون برگزار می‌شود و ۳۹ فیلم بلند و کوتاه و سریال را همین هفته ارایه می‌کند. این رویداد باید ماه پیش در آستین برگزار می‌شد.

جین روزنتال (Jane Rosenthal) مدیرعامل ترایبکا اینترپرایز در بیانیه‌ای در این باره گفت: «با کار در کنار همکاران این فستیوال فوق‌العاده و یوتیوب امیدواریم هر کسی بتواند مزه هر فستیوال را و آنچه هر یک را منحصر به فرد و متفاوت می‌سازد دریابد و نیز قدرت فیلم و هنر را تحسین کند».

این جشنواره آنلاین از ۲۹ می تا ۷ ژوئن ۲۰۲۰ (۹ تا ۱۸ خرداد) برگزار می‌شود و از طریق یوتیوب در دسترس همگان است.

برچسب‌ها: