هنروتجربه: پنجاه و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم «کارلو وی واری» در کشور جمهوری چک به سبب بحران جهانی شیوع ویروس کورنا امسال برگزار نمی‌شود.

مسئولان برگزاری پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم کارلو وی واری در نشست خبری امروز سه شنبه (۹ اردیبهشت، ۲۸ آوریل) به دلیل  اقدامات دولت کشور جمهوری چک در جهت کنترل شیوع ویروس کرونا  اعلام کردند که این رویداد سینمایی در سال ۲۰۲۰ لغو و این رویداد سینمایی از تاریخ ۲ تا ۱۰ جولای ۲۰۲۱ (۱۱ تا ۱۹ تیر ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

«یری بارتوشکا» دبیر جشنواره فیلم کارلو وی واری پس از اعلام این خبر، با اشاره به برپایی برخی از جشنواره‌های سینمایی به صورت آنلاین،برگزاری جشنواره را با حضور تماشاگران و در سالن‌های سینما غیرقابل جایگزین عنوان و تاکید کرد که این رویداد سینمایی را در شکل و قالبی جایگزین که برخلاف هدف جشنواره که همانا گرد هم آوردن مخاطبان، فیلم‌سازان و مردم جهان با دیدگاه‌های مختلف و برای لذت بردن جمعی از سینما است، برگزار نخواهند کرد.

جشنواره فیلم کارلو وی واری به عنوان مهم‌ترین جشنواره سینماییاروپای شرقی و مرکزی قصد دارد مجموعه‌ای منتخب از آثار پذیرفته شده در دوره سال ۲۰۲۰ خود را در سینماها به نمایش بگذارد. سینماها در کشور جمهوری چک خود را آماده می کنند که بار دیگر میزبان مخاطبان باشند.در واقع دولت چک از هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) مقررات قرنطینه در این کشور را کاهش خواهد داد و به گفته برگزارکنندگان جشنواره کارلووی واری، سالن‌های سینما از آن تاریخ اجازه دارند فیلم‌ها را برای نهایت پنجاه تماشاگر به نمایش بگذارند. کارلووی واری قصد دارد بعضی از بخش‌های جشنواره را از اوایل ژوئن در سراسر کشور به نمایش بگذارد.

 

برچسب‌ها: