هنروتجربه: جشنواره مستند مونیخ، جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک را به فیلم «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، جشنواره مستند مونیخ (DOK.fest München) جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک با عنوان (DOK.fest Award SOS-Kinderdörfer Weltweit) را به فیلم «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند اهدا کرد.این جایزه به مستندهایی تعلق می‌گیرد که چشم‌انداز زندگی کودکان و نوجوانان را به شکلی برجسته ارائه می‌دهد.

هیات داوران این جشنواره در بیانیه خود آورده است: «فیلم‌ساز ایرانی رضا فرهمند موفق شده ما را به وضوح به دنیای کودکان در مناطق جنگی و بحرانی ببرد. این دوربین همراه با ملوک و دوستانش ما را به عمق زندگی روزانه بعد از جنگ می‌برد؛ کارهای ساده‌ای نظیر لباس شستن در صبح و شانه کردن موها، با همراهی دوربین رضا، تبدیل به حرکات معناداری می‌شوند. این‌ها نشان می‌دهند که در زندگی هر کودک، در هر زندگی انسانی حتی در شرایط نامطلوب، عزت و احترام جاری است. رضا فرهمند خانه‌ها و شهرهای بمب‌گذاری شده را با یک دوربین قدرتمند اسیر می‌کند و داستانی جدی و چشمگیر از امید بچه‌ها برای آینده بهتر می‌گوید».

«نت‌های مسی یک رویا» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی رضا فرهمند، رقابت بین‌المللی خود را با حضور در میان هفت مستند شاخص جشنواره لوکارنو در ماه آگوست آغاز کرد و نامزد دریافت جایزه بزرگ «هارل» آمریکا شد و در جریان حضور در دیگر فستیوال‌های بین‌المللی، جایزه ویژه هیات داوران را از جشنواره المپیای یونان دریافت کرد.پخش بین‌الملل فیلم با مرجان علیزاده است.