هنروتجربه: با اعلام مسئولان فستیوال بین‌المللی فیلم لوکارنو، دوره هفتادوسوم این رویداد معتبر سینمای اروپا و جهان لغو شده و به صورت آنلاین نیز برگزار نخواهد شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو اعلام کرد به دلیل محدودیت‌های وضع شده توسط دولت سوییس برای کنترل بیماری کرونا، هفتادوسومین دوره این رویداد مهم سینمایی برگزار نخواهد شد و قرار است به جای این رویداد برنامه‌ای خلاقانه برای حمایت از سینمای مستقل برپا شود.

بنا به گفته لیلی هینستین مدیر هنری جشنواره، با توجه به سناریوهای مختلف و بررسی آنها تصمیم گرفتند این دوره را برگزار نکنند. مدیر هنری فستویال لوکارنو در این باره گفت: «ما سناریوهای مختلفی را بررسی کردیم. الویت اول برای ما حفظ برنامه فیزیکی این رویداد بود، یعنی برنامه‌ای که شرکت‌کنندگان می‌توانند در فضایی حیرت‌انگیز میان جنگل و دریاچه به پرده نمایش غول‌آسای Piazza Grande چشم بدوزند.»

او تاکید کرد که تصمیم ندارند تا این دوره را به صورت دیجیتال یا آنلاین برگزار کنند و گفت: «فکر نمی‌کنم مردم خیلی بخواهند به جای این فضای حیرت‌انگیز جلوی صفحه کامپیوتر بنشنند تا این رویداد را دنبال کنند.»

به جای برگزاری جشنواره، مسئولان آن قصد دارند تا به حمایت از فیلم‌های مستقل بپردازند و این امر را با اجرای پروژه‌ای خلاقانه به نام لوکارنو ۲۰۲۰/ برای آینده فیلم‌ها عملی کنند. گفته شده به فیلم‌سازانی که ضرر اقتصادی متحمل شدند، جوایزی اهدا می‌شود.

ورایتی

برچسب‌ها: