هنر و تجربه: جیسن بلوم تهیه‌کننده پرکار و نام‌آشنایی است که به عنوان بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی مستقل «بلوم‌هاوس پروداکشنز» شناخته می‌شود.

او که کمپانی کوچکش، فرنچایزهای محبوبی چون «فعالیت فراطبیعی» / Paranormal Activity و «تطهیر» / The Purge را تولید کرده، خودش تهیه‌کننده فیلم‌هایی است که هم از نظر تجاری و هم در جلب رضایت منتقدان موفق بوده‌اند مانند «شکاف» / Split به کارگردانی ام. نایت شامالان، «هالووین» (دیوید گوردن گرین، ۲۰۱۸) و «ما» (جردن پیل، ۲۰۱۹).

حالا جیسن بلوم در گفت‌وگوی تازه‌ای با «لس‌آنجلس تایمز» اشاره کرده که فکر نمی‌کند تولید فیلم‌های بزرگ هالیوود – که این روزها تولیدشان به حالت تعلیق درآمده است – تا سال آینده میلادی از سر گرفته شوند. از ماه مارس تمام پروژه‌های بزرگ استودیویی متوقف شده‌اند از «شانگ‌چی» (دیزنی) تا «بتمن» و «ماتریکس۴» (برادران وارنر).

بلوم می‌گوید اوضاع برای تولیدهای مستقل و کوچک متفاوت خواهد بود ولی راه‌اندازی پروژه‌های استودیویی با توجه به شیوع گسترده کرونا بسیار دشوار است: «پروژه‌های مستقل زودتر راه می‌افتند ولی زودتر از سال ۲۰۲۱ شاهد فیلم‌برداری فیلم‌های گران‌قیمت و بزرگ و مارولی نخواهیم بود.»

در وب‌سایت «لس‌آنجلس تایمز» گفت‌وگوهای مختلفی با فیلم‌سازان، بازیگران، تهیه‌کنندگان و دیگر سینماگران انجام شده و نظر آن‌ها درباره آینده تولیدهای سینمایی و وضع سینماها بازتاب پیدا کرده است که علاقه‌مندان می‌توانند برای مطالعه بیش‌تر به آن‌ها مراجعه کنند.

  • ایندی‌وایر